fbpx

Współczesny Masaż Tajski (kurs 10-dniowy) z Alfonso Cazenave

Wydrukuj Email

14-24.07 | "Uzdrowisko"

Zapraszamy na wyjątkowy kurs współczesnego masażu tajskiego prowadzony przez Alfonso Cazenave (Karuna Bodywork) i jego ekipę. 10 dni pełnych świadomego dotyku i świadomego ruchu; pysznego, zdrowego jedzenia; oraz skupienia, zabawy i relaksacji – to wszystko w miłym gronie i w bezpośrednim kontakcie z przyrodą nad Zalewem Wiślanym.


Udoskonalony program zawiera 70 godzin zajęć masażu oraz 20 godzin zajęć jogi i medytacji.

W trakcie kursu:

 • zapoznamy się z podstawami świadomego dotyku i zasadami efektywnej pracy z ciałem
 • odświeżymy elementy anatomii i zapoznamy się z układem meridianów według tradycji tajskiej
 • poznamy sprawdzony zestaw technik masażu tajskiego, które można bezpiecznie, przyjemnie i skutecznie stosować zaraz po kursie praktycznie na dowolnej osobie, ponieważ są dostosowane do zachodnich odbiorców
 • popracujemy głównie w parach i czasami w trójkach, doświadczymy różnych rodzajów dotyku i poćwiczymy na różnych osobach pod opieką i nadzorem ekipy prowadzącej
 • nauczymy się, jak bezwysiłkowo robić nawet dwugodzinne masaże
 • zbudujemy solidne podstawy do ewentualnej dalszej nauki
 • zakończymy kurs wymianą pełnych sesji masażu

To wszystko w sposób praktyczny, bez pośpiechu, w atmosferze skupienia, ciekawości i dobrej zabawy.

Dzień rozpoczynamy od medytacji oraz ćwiczeń jogi, aby przygotować umysł i ciało do pracy.

Uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie. Osoby po innych szkoleniach lub masujące na co dzień również znajdą nową perspektywę i dużo użytecznej wiedzy.

Kurs będzie prowadzony w języku polskim.


Przybliżony HARMONOGRAM dnia

 • 6:30 pobudka
 • 7:00 medytacja
 • 7:30 joga
 • 8:30 śniadanie
 • 9:30 zajęcia z masażu
 • 13:00 przerwa obiadowa, czas wolny, zabiegi masażu (opcjonalne)
 • 16:00 zajęcia z masażu
 • 19:00 kolacja
 • 20:15 zajęcia wieczorne albo czas wolny
 • 22:00 początek szlachetnej ciszy

Harmonogram może ulegać zmianie w trakcie kursu w zależności od potrzeb grupy.

W trakcie przerwy obiadowej będzie można skorzystać (odpłatnie) z profesjonalnego masażu tajskiego wykonanego przez asystentów.

Pierwszego dnia kursu (wt 14.07) zaczynamy wspólną kolacją o 17. Warto przyjechać kilka godzin wcześniej, dla spokojnego zakwaterowania i poznania okolicy. Uzdrowisko będzie dla nas dostępne od rana.

Kończymy 24 lipca ok. godziny 14.

W połowie kursu jedno popołudnie będzie wolne.


PROGRAM jest różnorodny i obejmuje techniki wykonywane dłońmi, kciukami, stopami, przedramionami, łokciami i kolanami; gdy osoba otrzymująca masaż leży na plecach, na brzuchu lub na boku. W sumie będzie tych technik ponad 100, ale czas jest tak zaplanowany, żeby je dokładnie wytłumaczyć i przećwiczyć na spokojnie. Będzie dużo praktyki - tak, aby uczestnicy mieli możliwość nie tylko naśladowania, ale i samodzielnego eksperymentowania z technikami i odkrywania ich szczegółów, zawsze pod wspierającym nadzorem ekipy prowadzącej.

Szczególną uwagę zwracamy na zasady prawidłowej pracy z ciałem i poprawnej pozycji, aby masowanie było przyjemne i bezpieczne zarówno dla osoby masowanej, jak i dla masującej.

Medytacja i joga oraz zachowanie szlachetnej ciszy (od 22 do 9 rano) mają przygotować ciało i umysł do uważnej praktyki masażu. W tym samym celu zachęcamy do przestrzegania diety wegańskiej, niepicia alkoholu oraz ograniczania (albo całkowitego zrezygnowania z) papierosów, kawy, użycia telefonów komórkowych itd.

Posiłki będą smaczne, zdrowe i dobrze zbilansowane. Od czasu do czasu pojawią się osobno opcje niewegańskie (jajka, nabiał, miód) dla chętnych.

Do uzyskania certyfikatu ukończenia kursu potrzebna jest obecność w co najmniej 90% zajęciach masażowych i 50% medytacji i jogi.


O PROWADZĄCYCH

Alfonso Cazenave

ALFONSO CAZENAVE (KARUNA BODYWORK)

Pasjonat jogi i pracy z ciałem, w pełni oddany masażowi. Nieustannie odkrywa nowe formy pracy z ciałem, zarówno wschodnie jak zachodnie. Za sobą ma tysiące godzin szkoleń. Zaczął od masażu klasycznego w 2007, ale w 2013 “nawrócił się” na masaż tajski, w którym odnalazł podejście holistyczne, wymiar duchowy oraz nacisk na jakość dotyku. Uczył się u najlepszych w Tajlandii (gdzie w sumie spędził ponad 10 miesięcy), Grecji i Niemczech. Od 2016 asystuje na kursach prestiżowych szkół Sunshine Network (Tajlandia), Sunshine Massage School (Tajlandia), Sunshine House (Grecja / Niemcy) i Lulyani (Francja), prowadzi też własne szkolenia w różnych krajach europejskich, m. in. w Polsce. Jest jedyną osobą w Polsce upoważnioną (i to podwójnie) do nauczania masażu dynamicznego. Jest też jedyną osobą w Polsce, która ukończyła całe szkolenie Osteothai i asystuje na kursach tej metody.

Na co dzień masuje w Warszawie w Przestrzeń na przepływ której jest współzałożycielem. Własny styl pracy, zawierający dużo z masażu dynamicznego oraz z osteopatii, określa jako “współczesny masaż tajski”: głęboki, precyzyjny, wielowymiarowy. Wierzy w podejście holistyczne do człowieka oraz w moc świadomego dotyku. Twierdzi, że masaż tajski może być jednocześnie przyjemny i skuteczny, a (wbrew powszechnym opiniom) wcale nie musi być bolesny. Sesję masażu postrzega jako dialog w ciszy, medytację w ruchu.

Oprócz masażu tajskiego oferuje również sesje strukturalnej pracy z ciałem wg Anatomy Trains, pracy z blizną wg 'Scarwork' Sharon Wheeler, masażu brzucha oraz biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej.

Obecnie kontynuuje zaawansowane szkolenie Master Osteothai (z Davidem Luttem i Jörgiem Schürpfem) i jednocześnie przygotowuje się do ostatniego etapu szkolenia Anatomy Trains Structural Integration.

Uwielbia się dzielić swoimi pasjami, dlatego od ponad 20 lat zajmuje się nauczaniem – najpierw muzyki, potem języków, obecnie masażu i jogi. Obrał misję, aby ludzie się częściej i świadomej dotykali ? Jego sposób prowadzenia kursów charakteryzuje się zaangażowaniem, szczerością, precyzją, dostępnością i poczuciem humoru.

Do pomocy zaprasza zawsze doświadczonych asystentów.

Więcej informacji:
www.karunabodywork.eu
www.facebook.com/karunabodywork

sample_1

MICHAŁ KUDZIA

Praktykę w systemie Ashtanga Vinyasa Yoga rozpoczął w 2005 r. Od 2009 r. uzupełnia ją medytacją Vipassana.

W 2010 uzyskał uprawnienia do prowadzenia zajęć ruchowych (Instruktor Sportu, fitness-aerobik), a rok później - certyfikat RYT500 nauczyciela jogi wg standardu Yoga Alliance. Przez ostatnie 14 lat uczył się od uznanych światowych autorytetów.

Od 2009 r. prowadzi zajęcia z grupami (kluby fitness, szkoły jogi, wakacyjne plenery, wyjazdy), od 2015 r. zajęcia indywidualne. Doświadczenia w pracy z osobami w różnym wielu (15-70) i o różnym stopniu sprawności fizycznej pozwoliły mu rozwinąć autorskie metody. Zwolennik podejścia użytkowego "form follows function".

Prywatnie osoba bardzo otwarta, kochająca ludzi, kompromisowa, kreatywna. Stara się zrozumieć potrzeby i punkty widzenia, szuka drogi środka. Zafascynowany uzdrawiającą mocą dotyku od kilku lat realizuje się jako masażysta. Miłośnik dobrej muzyki, śpiewu, tańca, pięknej polszczyzny i bycia blisko natury.


O MIEJSCU

Uzdrowisko

Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe oraz namiot noclegowy.

UZDROWISKO znajduję się w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, 5 min samochodem od Zalewu Wiślanego. Położone jest na wzgórzu, z dala od głównej drogi. Teren Wysoczyzny Elbląskiej to jeszcze nieodkryta turystycznie okolica. Tutejszy krajobraz to m.in. wzgórza, lasy, jeziora, zalew.


INWESTYCJA

CENA KURSU

 • Promocja Super Early Bird (zapisy do 31.01.2019 - tylko 6 takich miejsc): 1780 PLN
 • Zniżka Early Bird (zapisy do 15.06.2019): 2150 PLN
 • Normalna cena: 2500 PLN

Kwota obejmuje:

 • podręcznik do kursu (ponad 60 stron z teorią, zdjęciami, propozycją sekwencji itd.)
 • codzienne zajęcia z masażu tajskiego (minimum 6 godzin)
 • codzienne zajęcia z medytacji i jogi
 • certyfikat ukończenia

KOSZT POBYTU: 1200 / 1300 / 1400 / 1500 PLN (namiot / pokój 4-, 3-, 2-osobowy)

Kwota obejmuje zakwaterowanie (10 noclegów) i wyżywienie (3 posiłki dziennie, wegańskie z opcją wegetariańską).

RAZEM (pokój / dormitorium)

 • Super Early Bird: 2980-3280 PLN
 • Early Bird: 3350-3650 PLN
 • Standard: 3700-4000 PLN

INFORMACJE I REZERWACJE

http://m.me/yogeventsynergy

+48 532 180 009

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA po to, żeby zapewnić wszystkim komfortowe warunki nauki oraz indywidualny kontakt z ekipą prowadzącą.

Miejsce na kursie rezerwuje wpłata 600 PLN bezzwrotnej kaucji. (Oczywiście w wypadku, gdyby kurs musiał zostać odwołany wszystkie wpłaty zwrócimy natychmiast.)

Rachunek bankowy do wpłat:
75 1140 2004 0000 3402 7717 2534
Odbiorca: Ochota Na Jogę
Tytuł: "Współczesny Tajski 10d"


RECENZJE Z POPRZEDNIEJ EDYCJI:

"Miałam przyjemność uczestniczyć w kursie masażu - wspaniale przekazana idea oraz profesjonalnie i zrozumiale wyjaśniona i zaprezentowana technika. Alfonso jest świetnym nauczycielem, który nie tylko posiada wielką wiedzę i potrafi ją przekazywać, ale również podchodzi do każdego indywidualnie, rozbudzając w swoich uczniach ciekawość i zarażając wszystkich dookoła zapałem i entuzjazmem. Jego bezpośrednie podejście oraz głębokie zrozumienie jakim wykazuje się w stosunku do wszystkich naokoło sprawia, że nauka pod jego okiem to czysta przyjemność." - Julia Trenka

"Miałam okazję już dwukrotnie brać udział w kursach prowadzonych przez Alfonso. Niesamowita wiedza, łączenie różnych dziedzin w spojrzeniu na człowieka, a przede wszystkim uważność na innych dało mi pewność, że trafiłam w dobre ręce. Kursy były okazją do zatrzymania się, zastanowienia nad tym, czego w życiu codziennym nie zauważamy. 10-dniowy kurs w Komorzu ? rewelacja! Poznaliśmy pod czujnym okiem Alfonso i Jego asystentów Asi i Mate wiele technik. Mam nadzieję, że będą dalsze edycje." - Magdalena Nawrocka

"Całym Sercem polecam kurs 10 dniowy z Alfonso, poznacie tajniki masazu tajskiego, ale rowniez dotkniecie glebin waszej duszy, zmierzycie sie z nia i zauwazycie jak pieknie mozna zaakceptowac siebie z wszystkimi dobrymi i zlymi przezyciami, docenicie to co macie a przy okazji nauczyc sie jak dawac milujaca dobroc drugiemu czlowiekowi, nie oczekujac nic w zamian." - Maja Mazurek


Joga (Vinyasa, Yin, Ashtanga, Hatha), Masaż Tajski