fbpx

Zaawansowany Masaż Tajski (kurs 6-dniowy) z Alfonso Cazenave

Wydrukuj Email

25.07 - 31.07 | "Uzdrowisko"

Zapraszamy na wyjątkowy, 6-dniowy kurs masażu tajskiego prowadzony przez Alfonso Cazenave (Karuna Bodywork) i jego ekipę. Ten kurs jest skierowany do osób mających za sobą przynajmniej kurs podstawowy masażu tajskiego (lub shiatsu) oraz pewne doświadczenie (wskazane minimum to 50 sesji).

Z perspektywy holistycznej, utrzymując zawsze skupienie na jakości dotyku i wymiany, będziemy płynnie poruszać się między dwoma motywami przewodnimi:

1
PRACA BEZWYSIŁKOWA

Koniec z poceniem się podczas masażu! Niech dawanie ludziom relaksu i przyjemności będzie dla Ciebie również relaksujące i przyjemne! 

Naucz się pracować skutecznie i głęboko w sposób bezpieczny bezwysiłkowy, dzięki umiejętnemu wykorzystaniu siły grawitacji. Używaj przedramion, łokci, stóp, kolan. Oszczędzaj kciuki, nadgarstki i plecy… i uśmiechaj się w trakcie pracy ;)

Ta część jest zainspirowana głównie nauką tajskich mistrzów: Pichest Boonthumme, Sinchai Supraskert, Jack Chaiya, Suwat Tong.

2
MASAŻ DYNAMICZNY

Zatańcz z tkankami, odnajdź wolność w swojej praktyce i w swoim ciele, żeby móc ją zaoferować drugiej osobie!

Zrozum i zastosuj zasady takie jak: punkt stały, naprężenie tkanek i napięcie recyprokalne, rytm, oscylacja, rezonans, zasada huśtawki itd., aby odzyskać ruchomość i przywrócić ciału witalność.

Będziemy badać różne rodzaje ruchu – od łagodnego, uspokajającego kołysania po szamańskie potrząsanie, po to aby dostrajać się do tańca życia i jego różnych rytmów. Będziemy się bawić parametrami amplitudy, częstotliwości i intensywności; wczuwać się w elementy wody, ognia i powietrza; eksplorować różne perspektywy - od osteopatycznej po szamańską.

Naszymi inspiracjami w tej części będą:

 • nauka legendarnego mistrza Chaiyutha i jego uczniów – Krishnatakisa (założyciela słynnej szkoły Sunshine House w Grecji) oraz Davida Lutta (założyciela Lulyani we Francji)
 • Osteothai – połączenie masażu tajskiego z osteopatią wymyślone przez dwóch francuskich osteopatów, David Lutt i Arno L’Hermitte
 • Wuo Tai – połączenie osteopatii z kontaktem-improwizacją opracowane przez francuskiego osteopatę Roland Combes

Podczas całego warsztatu, przeplatając je z motywami przewodnimi, będziemy także poruszać następujące wątki:

 • rozwijanie palpacji i umiejętności “słuchania” ciała, co pozwoli Ci osiągnąć nowe głębie w swojej pracy
 • rozumienie powiązań między tajskimi meridianami a zachodnią anatomią, aby skutecznie usunąć blokady i usprawnić przepływ sił, informacji, płynów i energii
 • eksplorowanie fascynującego świata powięzi oraz układu czaszkowo-krzyżowego
 • terapeutyczne zastosowanie masażu tajskiego przy zachowaniu najwyższej jakości dotyku
 • poszerzanie naszych narzędzi o świetne techniki do pracy na brzuchu - centralnym obszarze ciała zbyt często pomijanym w masażu!

UWAGA: Zakładamy uczestnictwo obcokrajowców, więc najprawdopodobniej kurs będzie prowadzony w języku angielskim. Jeżeli nie czujesz się do końca pewnie w tym języku, nie przejmuj się, postaramy się na bieżąco Ci pomagać, żebyś nic nie przegapił(a).


Przybliżony HARMONOGRAM dnia

 • 6:30 pobudka
 • 7:00 medytacja
 • 7:30 joga
 • 8:30 śniadanie
 • 9:30 zajęcia z masażu
 • 13:00 przerwa obiadowa, czas wolny, zabiegi masażu (opcjonalne)
 • 16:00 zajęcia z masażu
 • 19:00 kolacja
 • 20:15 zajęcia wieczorne albo czas wolny
 • 22:00 początek szlachetnej ciszy

Pierwszego dnia kursu (sob. 25.07) zaczynamy wspólną kolacją o 17. Warto przyjechać kilka godzin wcześniej, dla spokojnego zakwaterowania i poznania okolicy.

Kończymy 31 lipca ok. godziny 14.

Harmonogram może ulegać zmianie w trakcie kursu w zależności od potrzeb grupy.

W trakcie przerwy obiadowej będzie można skorzystać (odpłatnie) z profesjonalnego masażu tajskiego wykonanego przez asystentów.

Medytacja i joga mają przygotować ciało i umysł do uważnej praktyki masażu. Pomoże nam w tym również wspaniała wegetariańska kuchnia.

Do uzyskania certyfikatu ukończenia kursu potrzebna jest obecność w co najmniej 90% zajęciach masażowych i 50% jogi.


O PROWADZĄCYCH

Alfonso Cazenave

ALFONSO CAZENAVE (KARUNA BODYWORK)

Pasjonat jogi i pracy z ciałem, w pełni oddany masażowi. Nieustannie odkrywa nowe formy pracy z ciałem, zarówno wschodnie jak zachodnie. Za sobą ma tysiące godzin szkoleń. Zaczął od masażu klasycznego w 2007, ale w 2013 “nawrócił się” na masaż tajski, w którym odnalazł podejście holistyczne, wymiar duchowy oraz nacisk na jakość dotyku. Uczył się u najlepszych w Tajlandii (gdzie w sumie spędził prawie rok), Grecji i Niemczech. Od 2016 asystuje na kursach prestiżowych szkół Sunshine Network (Tajlandia), Sunshine Massage School (Tajlandia), Sunshine House (Grecja / Niemcy) i Lulyani (Francja), prowadzi też własne szkolenia w różnych krajach europejskich, m. in. w Polsce. Jest jedyną osobą w Polsce upoważnioną (i to podwójnie) do nauczania masażu dynamicznego. Jest też jedyną osobą w Polsce, która ukończyła całe szkolenie Osteothai i asystuje na kursach tej metody.

Na co dzień masuje w Warszawie w Przestrzeń na przepływ, której jest współzałożycielem. Własny styl pracy, zawierający dużo z masażu dynamicznego oraz z osteopatii, określa jako “współczesny masaż tajski”: głęboki, precyzyjny, wielowymiarowy. Wierzy w podejście holistyczne do człowieka oraz w moc świadomego dotyku. Twierdzi, że masaż tajski może być jednocześnie przyjemny i skuteczny, a (wbrew powszechnym opiniom) wcale nie musi być bolesny. Sesję masażu postrzega jako dialog w ciszy, medytację w ruchu.

Oprócz masażu tajskiego oferuje również sesje strukturalnej pracy z ciałem wg Anatomy Trains, pracy z blizną wg 'Scarwork' Sharon Wheeler, masażu wisceralnego (czyli brzucha) oraz biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej.

Obecnie kontynuuje zaawansowane szkolenie Master Osteothai (z Davidem Luttem i Jörgiem Schürpfem) i jednocześnie przygotowuje się do ostatniego etapu szkolenia Anatomy Trains Structural Integration.

Uwielbia się dzielić swoimi pasjami, dlatego od ponad 20 lat zajmuje się nauczaniem – najpierw muzyki, potem języków, obecnie masażu i jogi. Obrał misję, aby ludzie się częściej i świadomej dotykali ? Jego sposób prowadzenia kursów charakteryzuje się zaangażowaniem, szczerością, precyzją, dostępnością i poczuciem humoru.

Do pomocy zaprasza zawsze doświadczonych asystentów.

Więcej informacji:
www.karunabodywork.eu
www.facebook.com/karunabodywork

sample_1

MICHAŁ KUDZIA

Praktyk jogi w systemie Ashtanga Vinyasa od 2005 r. oraz medytacji Vipassana od 2009.

W 2010 uzyskał uprawnienia do prowadzenia zajęć ruchowych (dyplom Instruktora Sportu wydany przez Polską Akademię Sportu), a rok później - certyfikat RYT500 nauczyciela jogi wg standardu Yoga Alliance. Przez ostatnie 14 lat uczył się od uznanych autorytetów ze świata asztangajogi (Basia Lipska-Larsen, Manju Jois, Nancy Gilgoff, Danny Paradise, Maty Ezraty, David Keil, Kino MacGregor, wiele innych). Najwięcej zawdzięcza Basi Larsen.

Od 2009 r. prowadzi zajęcia z grupami (kluby fitness, szkoły jogi, wakacyjne plenery, wyjazdy), od 2015 r. zajęcia indywidualne. Doświadczenia w pracy z osobami w różnym wielu (15-70) i o różnym stopniu sprawności fizycznej pozwoliły mu wykształcić wachlarz narzędzi dydaktycznych i opracować autorskie metody. Zwolennik podejścia użytkowego "form follows function".

Prywatnie osoba bardzo otwarta, kochająca ludzi, kompromisowa, kreatywna. Stara się zrozumieć potrzeby i punkty widzenia, szuka drogi środka. Zafascynowany uzdrawiającą mocą dotyku od kilku lat rozwija się jako masażysta. Miłośnik dobrej muzyki, tańca, pięknej polszczyzny i bycia blisko natury.


O MIEJSCU

Uzdrowisko

Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe oraz namiot noclegowy.

UZDROWISKO znajduję się w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, 5 min samochodem od Zalewu Wiślanego. Położone jest na wzgórzu, z dala od głównej drogi. Teren Wysoczyzny Elbląskiej to jeszcze nieodkryta turystycznie okolica. Tutejszy krajobraz to m.in. wzgórza, lasy, jeziora, zalew.


INWESTYCJA

CENA KURSU

 • Promocja Super Early Bird (zapisy do 31.03.2020 - tylko 6 takich miejsc): 1600 PLN
 • Zniżka Early Bird (zapisy do 15.06.2020): 1900 PLN
 • Normalna cena: 2200 PLN

Kwota obejmuje:

 • codzienne zajęcia z masażu tajskiego (minimum 6,5 godziny)
 • autorski podręcznik do kursu z teorią, zdjęciami, propozycją sekwencji itd.
 • codzienne zajęcia z medytacji i jogi
 • certyfikat ukończenia

KOSZ POBYTU: 700 / 800 / 850900 PLN (namiot / pokój 4-, 3-, 2-osobowy)

Kwota obejmuje zakwaterowanie (6 noclegów) i wyżywienie (3 posiłki dziennie, wegańskie z opcją wegetariańską).

RAZEM (zależnie od wersji noclegu):

 • Super Early Bird: 2300-2500 PLN
 • Early Bird: 2600-2800 PLN
 • Standard: 2900-3100 PLN

INFORMACJE I REZERWACJE

http://m.me/yogeventsynergy

+48 532 180 009 

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA po to, żeby zapewnić wszystkim komfortowe warunki nauki oraz indywidualny kontakt z ekipą prowadzącą.

Miejsce na kursie rezerwuje wpłata 600 PLN bezzwrotnej kaucji. (Oczywiście w wypadku, gdyby kurs musiał zostać odwołany wszystkie wpłaty zwrócimy natychmiast.)

Rachunek bankowy do wpłat (PLN):
12 1140 2004 0000 3402 7468 6879
Odbiorca: Ochota Na Jogę
Tytuł: "Zaawansowany Tajski 6d"

Dostępna jest opcja płatności za pośrednictwem PayPal: https://www.paypal.com/paypalme2/ochotanajoge.Joga (Vinyasa, Yin, Ashtanga, Hatha), Masaż Tajski