fbpx

HeartTouch - walentynkowy warsztat jogi

Joga i Pilates w parach. Oczyszczanie, uwalnianie i uzdrawianie przestrzeni Serca. Holistyczne podejście do relacji człowieka ze sobą, z drugą osobą, ze Światem. To coś więcej niż zwykły walentynkowy warsztat. Ciało, emocje, umysł, oddech są jednością. Zajmiemy się wszystkimi tymi sferami. Czeka Was porcja praktycznej wiedzy, klasyczne i autorskie ćwiczenia rozwojowe oraz dużo dobrej zabawy :) 


Dotyk. Potrzebujemy go 4 razy dziennie dla przetrwania, 8 razy dziennie dla zachowania dobrego zdrowia i 12 razy dziennie, by móc się rozwijać. Naturalna potrzeba dotyku, przytulenia, bliskości jest jedną z najbardziej podstawowych potrzeb każdego człowieka. Większość z nas nie ma ich pod dostatkiem na co dzień. 

Serce. Ono czyni z nas istoty dobre, współczujące, kochające. Uczy jak ufać, wspierać i bezinteresownie pomagać. W cyklu życia od czasu do czasu samo potrzebuje pomocy i uzdrowienia. Będąc otwarte, staje się podatne na zranienia. Łamie się z powodu zdrady, odrzucenia, braku akceptacji, straty kochanej osoby, aktu czyjejś niechęci albo wręcz przemocy (werbalnej, emocjonalnej, fizycznej). Pozostawione bez opieki zamraża się, zamyka i w ten sposób tracimy część siebie... 

A wcale nie musi tak być. Możesz świadomie i dojrzale wyjść z bolesnego doświadczenia, zadbać o siebie, uleczyć serce, w bezpiecznych warunkach dokonać transformacji, otworzyć się na świat z nową, żywą energią. 

Walentynkowy warsztat służy temu procesowi. Stosujemy holistyczne podejście. Dziedziny takie, jak Totalna Biologia, metoda Lowena, metoda Feldenkraisa i inne, odkrywają wzajemny wpływ naszej fizyczności na uczucia, służą wiedzą i narzędziami uzdrawiania emocji poprzez ćwiczenie ciała oraz uzdrawiania ciała poprzez wgląd w emocje i umysł. Korzystamy z nich. 

Może masz to szczęście, że jesteś w dobrym związku, a chcesz go w jakiś sposób rozwinąć. Możesz podarować drugiej osobie oryginalny, kreatywny prezent na Walentynki, spędzić razem czas, przy okazji ucząc się ciekawych rzeczy. 

Oczywiście motywacji do wzięcia udziału w warsztacie jest o wiele więcej. Choćby samo ćwiczenie pilatesu i jogi z przyjaciółką/przyjacielem lub nowo poznanymi osobami, czerpanie z wiedzy dwójki doświadczonych nauczycieli. 

Możesz też dołączyć bez żadnych oczekiwań. Zwykle wtedy wydarzają się rzeczy najpiękniejsze. 

Jednym słowem zajęcia są DLA WSZYSTKICH. My dbamy o to, żeby grupa była parzysta. 


PLAN warsztatu: 

Część I: "JA" (90 min.) 13-14:30 

  • przywitanie, wzajemne poznanie, opowieść wprowadzająca 
  • nauka terapeutycznego dotyku
  • część główna: joga i pilates w parach - otrzymaj i daj wsparcie
  • prowadzona medytacja i relaksacja 
Źródło wszystkiego jest we mnie. Źródło miłości jest we mnie. Kiedy je odkrywam, kiedy go doświadczam, kiedy je zasilam, droga do szczęścia jest otwarta. 

Przerwa na wspólny posiłek (30 min.)

Część II: "MY" (90 min.) 15:00-16:30

  • ćwiczenia Yin-Yang Energy Contact
  • część główna: joga i pilates w parach - symbioza
  • radość i zabawa: elementy akrojogi dla początkujących
  • rozszerzona buddyjska medytacja Mett? Bh?van? 

W poczuciu pełni, w poczuciu integracji, kiedy moje potrzeby zostały zaspokojone, mogę zacząć się dzielić. A szczęście i miłość są tymi wyjątkami, których przy dzieleniu jest coraz więcej. 


POPROWADZĄCY: 

Karolina Kucharczyk i Michał Kudzia. To już ich czwarty walentynkowy warsztat. Tym razem w rozszerzonym programie, uzupełnionym doświadczeniami poprzednich edycji. Karolina z Michałem stworzyli wspólnie kilka projektów (m. in. organizowali wyjazdy z pilatesem i jogą). Każdy z nich był tak udany, że kontynuacja wydawała się czymś zupełnie naturalnym.

Karolina Kucharczyk
Dyplomowana nauczycielka metody Pilates od 2009 oraz Astanga Jogi od 2008. Swoją praktykę rozpoczęła w 2004 roku na wyspie Isle of Man gdzie sam Joseph Pilates przebywał i leczył swoich pacjentów.

Ukończyła międzynarodowe szkolenie Yoga Alliance RYT 200. Karolina łączy różne metody pracy z ciałem. Wykorzystuje koncepcję Anatomy Trains autorstwa Tomasa Myersa oraz kładzie spory nacisk w planowaniu treningu na rolę powięzi w prawidłowym funkcjonowaniu ciała. Na zajęciach wykorzystuje elementy metody BeBo? (trening mięśni dna miednicy). Bierze pod uwagę kobiety po porodzie naturalnym i po cesarskim cięciu. Jest współpomysłodawczynią świadomej gimnastyki dla kobiet Pilates Orgazmiczny? oraz założycielką Jogalates studio w Warszawie. Z wykształcenia jest pedagogiem, zdolności te świetnie potrafi użyć w pracy w grupie i zabawnie przekazać wiedzę na temat ruchu. Jej porównanie pracy z ciałem na macie do tkania swojego gorsetu mięśniowego, znają wszyscy, którzy choć raz doświadczyli jej sposobu prowadzenia zajęć.

Jej dodatkową pasją jest projektowanie ubioru oraz konstrukcja odzieży, projektuje dla swojej marki odzieżowej BACKtoFRONT.

Michał Kudzia
Praktyk jogi w systemie Ashtanga Vinyasa od 2005 r. oraz medytacji Vipassana od 2009. W 2010 uzyskał uprawnienia do prowadzenia zajęć ruchowych (dyplom Instruktora Sportu wydany przez Polską Akademię Sportu), a rok później - certyfikat RYT500 nauczyciela jogi wg standardu Yoga Alliance. Przez ostatnie 14 lat uczył się od uznanych światowych autorytetów. Najwięcej zawdzięcza Basi Lipskiej-Larsen. 

Od 2009 r. prowadzi zajęcia z grupami (kluby fitness, szkoły jogi, wakacyjne plenery, wyjazdy), od 2015 r. zajęcia indywidualne. Doświadczenia w pracy z osobami w różnym wielu (15-70) i o różnym stopniu sprawności fizycznej pozwoliły mu wykształcić wachlarz narzędzi dydaktycznych. Dzięki temu od 10 lat może kontynuować misję przybliżania asztanga jogi każdemu, kto chce się jej uczyć. Znalazł swoją drogę pomiędzy ortodoksją systemu a ignorancją, która tę formę jogi sprowadza do sekwencji asan. Zwolennik podejścia użytkowego "form follows function", również w dziedzinie praktyki fizycznej. 

Prywatnie osoba bardzo otwarta, kochająca ludzi, kompromisowa, kreatywna. Stara się zrozumieć potrzeby i punkty widzenia, szuka drogi środka. Robi, co w jego mocy, bez naciskania na innych i sztucznego przyspieszania efektów. Przekonany o uzdrawiającej moc dotyku stawia pierwsze kroki jako masażysta. Miłośnik dobrej muzyki, tańca, pięknej polszczyzny i bycia blisko natury.


OPŁATA: 

Indywidualnie: 150 PLN 
Para: 240 PLN 
Miejsce na warsztacie rezerwuje wpłata 50 PLN zaliczki.


INFORMACJE i REZERWACJE: 

 
+48 532 180 009 lub +48 608 620 854 


Joga (Vinyasa, Yin, Ashtanga, Hatha), Pilates, Masaż Tajski