fbpx
108 Powitań Wiosny 2024

108 Powitań Wiosny 2024

sobota 23.03, godz. 15

Bardzo miło nam ogłosić kolejną edycję wiosennej wspólnej praktyki 108 Powitań Słońca.

Po kilkuletniej przerwie wznawiamy lokalną minitradycję wspólnej wiosennej praktyki 108 Powitań Słońca.

Sprawdzian kondycji po zimie, sposób na oczyszczenie ciała i umysłu, forma kontemplacji albo modlitwy - niezależnie od osobistych motywacji 108 Powitań wykonywane w jednym rytmie przez grupę ludzi niesie ze sobą potężną energię.

Kiedy? W sobotę 23 marca 2024 o godz. 15:00
Gdzie? W naszej nowej lokalizacji na warszawskiej Woli przy ul. Bitwy pod Lenino 13.

Zaczniemy od krótkiego wprowadzenia teoretycznego. Michał poda kilka wskazówek, żeby ćwiczyło się wygodnie, bezpiecznie i ergonomicznie.

Potem zaczniemy praktykę, która zwykle zajmuje 60-70 minut. Będą to Powitania Słońca z 10 winjasami (oddech-ruch) bez zatrzymywania się w Adho Mukha Śvanasana (Pies z Głową w Dół).

Ćwiczymy na miarę swoich sił, odpoczywamy kiedy trzeba w trakcie - nie ma obowiązku wykonania wszystkich 108 powtórzeń.

Na koniec oczywiście regenerująca relaksacja.

Udział bezpłatny, wstęp wolny, obowiązują zapisy:


tel. 532 180 009
lub osobiście u nas w szkole

Historia edycji:
2020 Not Another Yoga Studio
2019 Centrum Joga
2018 Centrum Joga
2017 Joga Studio Saska Kępa
2016 Joga Studio Saska Kępa
2015 Joga Studio Saska Kępa
2014 Joga Studio Saska Kępa
2013 Joga Studio Saska Kępa


Surya Namaskar:

Surya w sanskrycie oznacza Słońce. Namaskar, w języku hindi - powitanie, pozdrowienie, sławienie. W tradycji Indii Słońce symbolizuje światło duchowe, stan nadświadomości, Atmana czyli duszę rozumianą jako jaźń.

Powitanie Słońca stanowi sekwencję dziesięciu ruchów połączonych w jedną sekwencję (jeden cykl). Poszczególnym ruchom ciała towarzyszą zsynchronizowane z nimi fazy oddechu (vinyasa).

Cykl Powitania Słońca łączy w sobie korzyści z całej praktyki jogi. Rozwija siłę, wytrzymałość, elastyczność. Długa seria cykli poprawia również wydolność. Usprawnia układ krążenia i oddychania. Może być doskonałym narzędziem do medytacji w ruchu i do wewnętrznej przemiany.


Dlaczego 108?

W kulturze Dalekiego Wschodu liczba 108 symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą albo magiczną (http://pl.wikipedia.org/wiki/108_(Azja)).

Cyfry 1, 0 i 8 reprezentują odpowiednio: jedność (albo jednostkę), pustkę (nic) i nieskończoność (wszystko).

108 ma związek z fizycznym Kosmosem: Słońcem, Księżycem i Ziemią. Odległość Słońca do Ziemi jest około 108 razy większa od średnicy Słońca. Analogiczna proporcja zachodzi przy odległości Ziemi do Księżyca.

Z punktu widzenia numerologii 108 to "dziewiątka" (1+0+8) - liczba całkowitości, wtajemniczenia, wspaniałych osiągnięć. Mówi o dojrzałości duchowej. Wskazuje na harmonię świata wynikającą z rządzącego nim prawa kosmicznego. Symbolizuje mądrość, wiedzę, zakończenie, uniwersalność, idealizm, altruizm.


Joga (Vinyasa, Yin, Ashtanga, Hatha), Pilates, Masaż Tajski