fbpx

108 Powitań Słońca - przedwiosenne wyzwanie

niedziela 01.03, godz. 10 |  Jogalates Studio, ul. Zwoleńska 81/10, Warszawa

Wspólna praktyka 108 Powitań Słońca - zróbmy to razem! Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie. W grupie siła!

108 powitań słońca wykonane w grupie zmotywowanych ludzi rozpowszechnia przesłanie o zdrowiu i sprawności fizycznej. Kiedy ludzie spotykają się i podejmują to wyzwanie, tworzy ono bardzo sprzyjające środowisko i tworzy wyjątkowe przeżycie.
Dzięki dużej grupie ludzi znajdziesz wystarczającą zachętę, aby kontynuować 108 powitań słońca samodzielnie. 

Po sesji  zapraszamy na herbatę i lekką przekąskę ;-)

Zaczniemy od krótkiego wprowadzenia teoretycznego. Michał poda pomocne wskazówki do bezpiecznej, ergonomicznej i przyjemnej praktyki. 

Potem przejdziemy od słów do czynu. Wykonanie 108 powtórzeń zwykle zajmuje około 70-80 minut. Będą to Powitania Słońca z 10 winjasami (oddech-ruch), przy czym w Adho Mukha Śvanasana (Pies z Głową w Dół) zatrzymujemy się tylko na 1 wydech.
Ćwiczymy oczywiście na miarę swoich sił, odpoczywamy kiedy trzeba w trakcie. Na koniec - regenerująca relaksacja ?

================
Surya Namaskar:

Surya w sanskrycie oznacza Słońce. Namaskar, w języku hindi - powitanie, pozdrowienie, sławienie. W tradycji Indii Słońce symbolizuje światło duchowe, stan nadświadomości, Atmana czyli duszę rozumianą jako jaźń.

Powitanie Słońca stanowi sekwencję dziesięciu ruchów połączonych w jedną sekwencję (jeden cykl). Poszczególnym ruchom ciała towarzyszą zsynchronizowane z nimi fazy oddechu (vinyasa).

Cykl Powitania Słońca łączy w sobie korzyści z całej praktyki jogi. Rozwija siłę, wytrzymałość, elastyczność. Długa seria cykli poprawia również wydolność. Usprawnia układ krążenia i oddychania. Może być doskonałym narzędziem do medytacji w ruchu i do wewnętrznej przemiany.

================
Dlaczego akurat 108?

W kulturze Dalekiego Wschodu liczba 108 symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą albo magiczną (http://pl.wikipedia.org/wiki/108_(Azja)).

Cyfry 1, 0 i 8 reprezentują odpowiednio: jedność (albo jednostkę), pustkę (nic) i nieskończoność (wszystko).

108 ma związek z fizycznym Kosmosem: Słońcem, Księżycem i Ziemią. Odległość Słońca do Ziemi jest około 108 razy większa od średnicy Słońca. Analogiczna proporcja zachodzi przy odległości Ziemi do Księżyca.

Z punktu widzenia numerologii 108 to "dziewiątka" (1+0+8) - liczba całkowitości, wtajemniczenia, wspaniałych osiągnięć. Mówi o dojrzałości duchowej. Wskazuje na harmonię świata wynikającą z rządzącego nim prawa kosmicznego. Symbolizuje mądrość, wiedzę, zakończenie, uniwersalność, idealizm, altruizm.

SESJĘ POPROWADZI 
Michał Kudzia 

CENA 
35 zł / 2 godziny 

ZAPISY 
Zapisy na to wydarzenie przyjmujemy na maila lub recepcja studia. 

Liczba miejsc ograniczona! 

Do zobaczenia na macie ;-)


Joga (Vinyasa, Yin, Ashtanga, Hatha), Pilates, Masaż Tajski