fbpx
29 stycznia 2020 r. zawieszamy działanie szkoły. Planujemy wznowić w przyszłości. Szukamy odpowiedniego miejsca.
Nadal organizujemy warsztaty i wyjazdy, podczas których możecie nas spotkać. Jesteśmy w kontakcie :)
10-dniowy kurs Masażu Tajskiego + zajęcia Jogi

10-dniowy kurs Masażu Tajskiego + zajęcia Jogi

Profesjonalny 60-godzinny kurs masażu tajskiego z niezwykłym nauczycielem, cenionym w Polsce i za granicą.
Od 4 do 14 lipca 2018r. Alfonso Cazenave (Karuna Bodywork) w ośrodku Przystanek Komorze będzie uczył, wraz z ekipą, jak wykonywać taki masaż najlepiej.

W trakcie kursu:
? zapoznamy się z podstawami świadomego dotyku i zasadami efektywnej pracy z ciałem
? odświeżymy elementy anatomii i zapoznamy się z układem meridianów według tradycji tajskiej
? poznamy i przećwiczymy ponad 100 wybranych technik masażu tajskiego, które można bezpiecznie stosować zaraz po kursie praktycznie na każdym
? popracujemy w parach, doświadczymy różnego rodzaju dotyku i poćwiczymy na różnych osobach; na koniec będzie szansa się wymienić pełnymi sesjami masażu
? nauczymy się, jak robić nawet dwugodzinne masaże
? zbudujemy solidne podstawy do dalszej nauki

To wszystko sposób praktyczny, w atmosferze skupienia, ciekawości i dobrej zabawy.

Oczywiście będziemy potrzebowali przygotować nasze ciała do codziennej pracy. Z pomocą przyjdą sesje jogi prowadzone przez Kasię Zasławską-Kowal (Yoga & Flow Kasia Zasławska-Kowal).

Uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie. Osoby po innych szkoleniach lub masujący na co dzień również znajdą coś dla siebie.

Zakładamy uczestnictwo obcokrajowców, dlatego kurs najprawdopodobniej będzie prowadzony w języku angielskim. Osobom, które nie mówią płynnie w tym języku postaramy się pomagać na bieżąco. W każdym razie kurs jest głównie praktyczny. Na życzenie (wyrażone przy zapisie) podręcznik można dostać po polsku. Gdyby ostatecznie okazało się, że wszyscy uczestnicy mówią po polsku, kurs również będzie po polsku.

Kurs zaczyna się 4 lipca kolacją o godzinie 19. Warto przyjechać kilka godzin wcześniej, dla spokojnego zakwaterowania i poznania okolicy.
Kończymy 14 lipca o godzinie 16.
W połowie kursu jedno popołudnie będzie wolne.


Przybliżony HARMONOGRAM dnia: 

6:30 pobudka
7:00 medytacja
7:30 slow flow yoga
8:30 śniadanie
9:00 koniec szlachetnej ciszy
9:30 zajęcia z masażu
12:45 przerwa obiadowa, czas wolny, zabiegi masażu
15:45 zajęcia z masażu
18:45 przerwa na kolację
20:00 zajęcia wieczorne: yin yoga, medytacja lub wolna praktyka
21:00 czas wolny
22:00 początek szlachetnej ciszy

Harmonogram może ulegać zmianie w trakcie kursu w zależności od potrzeb grupy.
W trakcie przerwy obiadowej będzie można skorzystać (odpłatnie) z profesjonalnego masażu tajskiego wykonanego przez asystentów.

W PROGRAMIE są techniki wykonywane dłońmi, kciukami, stopami, przedramionami, łokciami i kolanami; gdy osoba otrzymująca masaż leży na plecach, na brzuchu lub na boku. W sumie będzie tych technik ponad 100, ale czas jest tak zaplanowany, żeby je dokładnie wytłumaczyć i przećwiczyć na spokojnie.
Szczególną uwagę zwracamy na zasady prawidłowej pracy z ciałem i poprawnej pozycji, aby masowanie było przyjemne i bezpieczne zarówno dla osoby masowanej, jak i dla masującej.

Medytacja i joga oraz zachowanie szlachetnej ciszy (od 22 do 9 rano) mają przygotować ciało i umysł do uważnej praktyki masażu. W tym samym celu zachęcamy do przestrzegania diety wegetariańskiej (lub wegańskiej), niepicia alkoholu oraz ograniczania (albo całkowitego zrezygnowania z) papierosów, kawy itd.

Do uzyskania certyfikatu ukończenia kursu potrzebna jest obecność w co najmniej 90% zajęciach masażowych i 50% medytacji i jogi.


O PROWADZĄCYCH 

Alfonso Cazenave 
Pasjonat jogi i pracy z ciałem. W 2013 nawrócił się z masażu klasycznego na tajski. Uczył się u najlepszych w Tajlandii (gdzie w sumie spędził ponad 8 miesięcy), Grecji i Niemczech. Od 2016 asystuje na kursach prestiżowych szkół Sunshine Network (Tajlandia) i Sunshine House (Grecja / Niemcy), prowadzi też własne warsztaty w różnych krajach europejskich, m. in. w Polsce.
Nieustannie odkrywa nowe formy pracy z ciałem, zarówno wschodnie jak zachodnie. Za sobą ma tysiące godzin szkoleń. Praca na stole (masażem tkanek głębokich, uwalnianiem powięziowym dla równowagi strukturalnej) nie jest mu obca, ale najswobodniej się czuje pracując na macie. Jego główne kierunki rozwoju obecnie to Osteothai (u założyciela tej metody ? Davida Lutta), Wuo Tai (u założyciela Rolanda Combesa) oraz biodynamiczna terapia czaszkowo-krzyżowa (z niesamowitą Rosemary Wallace).
Własny styl pracy ?zawierający dużo z masażu dynamicznego oraz z osteopatii? określa jako ?współczesny masaż tajski?: głęboki, precyzyjny, wielowymiarowy. Wierzy w podejście holistyczne do człowieka oraz w moc świadomego dotyku. Twierdzi, że masaż tajski może być jednocześnie przyjemny i skuteczny, a ?wbrew powszechnym opiniom? wcale nie musi być bolesny. Uwielbia pracować z powięzią w sposób nieinwazyjny. Jest jedną z kilku osób w Polsce zajmującą się masażem dynamicznym i prawdopodobnie jedyną, która stosuje zawodowo Osteothai i Wuo Tai.
Nauczaniem (najpierw muzyki, potem języków, obecnie masażu) zajmuje się od ponad 20 lat. Uwielbia się dzielić tym, co kocha. Jego sposób prowadzenia kursów charakteryzuje się szczerością, precyzją, zaangażowaniem, wymaganiem, charyzmą, dostępnością, dystansem do siebie i poczuciem humoru. Na dużych kursach towarzyszą mu doświadczeni asystenci.
Więcej informacji: fb.me/karunabodywork oraz http://www.karunabodywork.eu/

Kasia Zasławska-Kowal 
Dyplomowana nauczycielka jogi. Od 10 lat prowadzi zajęcia, posługując się głównie metodą Vinyasa Flow. Pomocna, empatyczna, a jednocześnie wymagająca. Wśród swoich uczniów ceniona nie tylko za swoją wiedzę i profesjonalizm, ale także za styl, który jest połączeniem spokoju i motywującej energii.
Posiada dyplom Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Hathajoga. Ukończyła międzynarodowe szkolenie Yoga Alliance RYT-200, kurs Ashtanga Yoga Teacher Training u Manju Joisa, szkolenia z zakresu pracy z kobietami w ciąży. Jest trenerem Blackroll Polska. Swoją wiedzę nieustannie pogłębia na kolejnych warsztatach.
Fanpage Kasi: fb.me/YogaAndFlow


O MIEJSCU 

Przystanek Komorze znajduje się w malowniczej miejscowości Komorze na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego i Pojezierza Drawskiego, krainy czystych jezior i pięknych lasów. Ok. 800 m od domów mamy jezioro Komorze. W 10 minut spokojnym spacerem można dojść do plaży z dobrym dostępem do jeziora oraz ławkami i stołami do piknikowania.
Sam ośrodek to dwa duże domy rodzinne połączone ze sobą salą do praktyki jogi. Do dyspozycji gości są również tarasy, oraz urokliwy, pełny kolorowych kwiatów ogród. Latem prowadzimy też ogród warzywny, z którego korzystamy gotując naszym gościom. Na terenie obiektu można znaleźć kilka stref wypoczynku, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 
Strona Przystanku: http://przystanekkomorze.pl


CENNIK 

* Zniżka Early Bird (zapisy do 15.04.2018)
2850 PLN / 660 EUR
* Pełna cena
3300 PLN / 770 EUR 
* Opcja 'Yoga Only' 
1700 PLN 
* Osoba Towarzysząca 
1400 PLN 

Kwota obejmuje:
? zakwaterowanie w pokojach 3- i 4-osobowych
? wyżywienie: 3 wegetariańskie posiłki dziennie
? podręcznik do kursu (ponad 50 stron z teorią, zdjęciami, propozycją sekwencji itd.)
? codzienne zajęcia z masażu tajskiego (6 godzin)
? codzienne zajęcia z medytacji i jogi
? certyfikat ukończenia

Kwota nie obejmuje dojazdu.

Liczba miejsc jest ograniczona do 20 po to, żeby zapewnić wszystkim komfortowe warunki nauki oraz indywidualny kontakt z ekipą prowadzącą.
Jako potwierdzenie rezerwacji wystarczy wpłata zaliczki w wysokości 20% ceny kursu. 

Rachunek bankowy do wpłat:

Ochota na Jogę 
75 1140 2004 0000 3402 7717 2534
Nr konta (IBAN) do wpłat w Euro:
PL08 1140 2004 0000 3412 0608 5510 
BIC: BREXPLPWMBK


INFORMACJE I REZERWACJE 

Messenger: Yoga Events Synergy
 
+48 532 180 009 


Newsletter

Twoich danych używamy wyłącznie do kontaktu z Tobą. Adres e-mail dodajemy do naszego newslettera.
Administratorem danych jest Ochota Na Jogę | AWA Studio.

Zawsze możesz się wypisać klikając link w stopce e-maila, który od nas otrzymujesz, bądź pisząc na adres .

Ashtanga Mysore Pilates Vinyasa Hatha Iyengar bodyART