fbpx
Let's Stay In Touch - warsztat jogi w parach

Let's Stay In Touch - warsztat jogi w parach

sobota 07.03, godz. 15 | Agasana, ul. Mickiewicza 9 lok. 1, Warszawa

Partner Yoga jest praktyką dla 2 lub większej liczby osób. Wykonujemy w niej asany z asystą partnera/ki. Każda ze stron na swój sposób korzysta z energii takiego układu. To sztuka dopasowania, współodczuwania, prowadzenia dialogu poprzez dotyk, odnajdywania równowagi oraz wspólnej, bezpiecznej i komfortowej przestrzeni. Jednocześnie, prowadzona w formie zabawy stanowi czystą RADOŚĆ :)
Podczas 2,5-godzinnego warsztatu 7 marca na warszawskim Żoliborzu my z radością wprowadzimy Cię w ten świat :)

Przyjdź sam/a lub z kimś (partnerzy, przyjaciele, znajomi, członkowie rodziny - relacja i płeć nie mają znaczenia). Dwoje prowadzących zapewnia parzystość grupy, a program ułożony został tak, by wszyscy mogli poćwiczyć ze sobą nawzajem. Żadne doświadczenie jogowe nie jest wymagane.

Spodziewaj się:

  • nauki uważnego, komunikatywnego dotyku
  • technik wykonywania "dwuosobowych" pozycji jogi
  • rozwinięcia własnej asertywności oraz empatii
  • zrobienia czegoś dobrego dla ciała i emocji
  • zdrowego wysiłku i błogiego relaksu
  • poznania ciekawych ludzi
  • przyjemnego spędzenia czasu w grupie

Chociaż joga, rozumiana jako indywidualna podróż w głąb siebie, w zasadzie służy samopoznaniu i rozwojowi osobistemu, możemy się nią dzielić, gdyż posiada zewnętrzną ekspresję. Możemy wzajemnie pomagać sobie w praktyce i korzystać z takiej pomocy.

Prowadzący warsztat: Justyna i Michał zajmują się jogą łącznie od 27 lat, z czego 14 spędzili po drugiej stronie maty, prowadząc zajęcia. Suma ich wiedzy i doświadczenia obejmuje różne tradycje i formy praktyki, a ponadto: taniec, akrojogę i masaż. Dziedziny, w których kluczowe znaczenie ma świadomy, dobry dotyk.

Potrzeba dotyku towarzyszy nam przez całe życie. Dotyk łagodzi lęk, pomaga się rozluźnić i powoduje, że lepiej radzimy sobie ze stresem. Kontakt fizyczny wytwarza serotoninę, zwaną hormonem szczęścia. I choć cenny jest każdy dotyk, wiemy jaki jego rodzaj najbardziej temu hormonowi sprzyja. Z nim właśnie będziemy pracować podczas warsztatu. Dotyk jest wspaniałym narzędziem komunikacji. Przekracza bariery językowe. Za jego pomocą "słuchamy", stosując go umiejętnie możemy bardzo wiele przekazać. Praktykując jogę w parach naturalnie rozwijamy ten sposób komunikacji.


O PROWADZĄCYCH

Justyna Banach

Justyna Banach - absolwentka Indologii na Uniwersytecie Warszawskim, joginka, nauczycielka jogi, tancerka, instruktorka tańca orientalnego.

Praktykę jogi rozpoczęła w 2008 r. Odbyła dwie długie podróże do Indii, gdzie ukończyła dwa kursy instruktorskie jogi (Yoga Teacher Training RYT 200+300, Yoga Alliance® - Hatha / Sivananda / Ashtanga '2017-2019). Dyplom Instruktora Rekreacji Ruchowej uzyskała w 2013 (Polska Akademia Sportu - taniec sportowy / orientalny).

Pozostając wierna metodom tradycyjnej hathajogi, jest zarazem wielką miłośniczką ashtangi. W swojej jogowej podróży czerpie wiedzę i doświadczenia z różnych stylów.

Poza jogą - żywo zainteresowana medytacją, poszerzaniem świadomości, zdrowy odżywianiem. Komunikatywna, dobrze zorganizowana, empatyczna, emanująca pozytywną energią i potrafiąca się odnaleźć w każdych okolicznościach.

Więcej o projektach i działaniach Justyny znajdziecie na stronach:
YOGA Justyna
Reborn in India

Michał Kudzia

Michał Kudzia - praktyk jogi w systemie Ashtanga Vinyasa od 2005 r. oraz medytacji Vipassana od 2009, nauczyciel jogi dynamicznej.

W 2010 uzyskał dyplom Instruktora Sportu (Polska Akademię Sportu - fitness/aerobik), a rok później - certyfikat RYT500 nauczyciela jogi wg Yoga Alliance. Uczył się od uznanych autorytetów. Najwięcej zawdzięcza Basi Lipskiej-Larsen.

Od 2009 r. prowadzi zajęcia z grupami (kluby fitness, szkoły jogi, wakacyjne plenery, wyjazdy), od 2015 r. zajęcia indywidualne. Doświadczenia w pracy z osobami w różnym wielu (15-70) i o różnym stopniu sprawności fizycznej pozwoliły mu wykształcić autorskie metody pracy. W latach 2013-2016 aktywnie współtworzył warszawską społeczność Acroyogi. Zwolennik podejścia użytkowego "form follows function".

Prywatnie - lubiący ludzi, kompromisowy, z otwartym umysłem. Stara się zrozumieć potrzeby i punkty widzenia, szuka drogi środka. Poczucie humoru pozwala mu zachować dystans do zjawisk (nie ma co się spinać i szkoda czasu, by się bać). Zafascynowany uzdrawiającą mocą dotyku od 5 lat uczy się masażu tajskiego. Miłośnik dobrej muzyki, tańca, internetowych memów i pięknej polszczyzny.


O MIEJSCU

Studio Agasana 
ul. Mickiewicza 9 lok. 1, Warszawa

Klimatyczne, piękne studio, duże wnętrze, sala doskonale wyposażona w niezbędne pomoce do ćwiczeń.


KOSZT UCZESTNICTWA

75 zł/osoba, 120 zł/para

Zaliczka: 20 zł/os., 30 zł/para

Miejsce rezerwujesz wpłatą zaliczki.


INFORMACJE i REZERWACJE

http://m.me/ochotanajoge

(+48) 532 180 009

Rachunek bankowy do wpłat zaliczek:
Ochota na Jogę
75 1140 2004 0000 3402 7717 2534
Tytuł przelewu: "warsztat 07.03"

Dostępna jest opcja płatności za pośrednictwem PayPal: https://www.paypal.com/paypalme2/ochotanajoge.
Joga (Vinyasa, Yin, Ashtanga, Hatha), Pilates, Masaż Tajski