fbpx
29 stycznia 2020 r. zawieszamy działanie szkoły. Planujemy wznowić w przyszłości. Szukamy odpowiedniego miejsca.
Nadal organizujemy warsztaty i wyjazdy, podczas których możecie nas spotkać. Jesteśmy w kontakcie :)
Współczesny masaż tajski: kurs 10-dniowy z Alfonso Cazenave

Współczesny masaż tajski: kurs 10-dniowy z Alfonso Cazenave

25.07 - 04.08 | "Sny i Kamienie"

Wyjątkowy kurs współczesnego masażu tajskiego prowadzony przez Alfonso Cazenave (Karuna Bodywork) i jego ekipę. 10 dni pełnych świadomego dotyku i świadomego ruchu; pysznego, zdrowego jedzenia; oraz skupienia, zabawy i relaksacji.


To wszystko w miłym gronie i w bliskim otoczeniu przyrody, na czystych terenach Suwalszczyzny, wśród lasów i jezior. Spędzaj półmetek wakacji 2019 w sposób przyjemny i pożyteczny ;-)

Udoskonalony program zawiera 60 godzin zajęć masażu oraz 20 godzin zajęć jogi i medytacji.

W trakcie kursu:
? zapoznamy się z podstawami świadomego dotyku i zasadami efektywnej pracy z ciałem
? odświeżymy elementy anatomii i zapoznamy się z układem meridianów według tradycji tajskiej
? poznamy sprawdzony zestaw technik masażu tajskiego, które można bezpiecznie, przyjemnie i skutecznie stosować zaraz po kursie praktycznie na dowolnej osobie, ponieważ są dostosowane do zachodnich odbiorców
? popracujemy głównie w parach i czasami w trójkach, doświadczymy różnych rodzajów dotyku i poćwiczymy na różnych osobach pod opieką i nadzorem ekipy prowadzącej
? nauczymy się, jak bezwysiłkowo robić nawet dwugodzinne masaże
? zbudujemy solidne podstawy do ewentualnej dalszej nauki
? zakończymy kurs wymianą pełnych sesji masażu

To wszystko w sposób praktyczny, bez pośpiechu, w atmosferze skupienia, ciekawości i dobrej zabawy.
Dzień rozpoczynamy od medytacji oraz ćwiczeń jogi, aby przygotować umysł i ciało do pracy.
Uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie. Osoby po innych szkoleniach lub masujące na co dzień również znajdą nową perspektywę i dużo użytecznej wiedzy.

Kurs będzie prowadzony w języku polskim.

Zaczynamy 25 lipca kolacją o godzinie 17. Warto przyjechać kilka godzin wcześniej, dla spokojnego zakwaterowania i poznania okolicy.
Kończymy 4 sierpnia o godzinie 14.
W połowie kursu jedno popołudnie będzie wolne.


Przybliżony HARMONOGRAM dnia:

6:30 pobudka
7:00 medytacja
7:30 joga
8:30 śniadanie
9:00 koniec szlachetnej ciszy
9:30 zajęcia z masażu
12:45 przerwa obiadowa, czas wolny, zabiegi masażu
15:45 zajęcia z masażu
18:45 przerwa na kolację
20:00 zajęcia wieczorne: yin yoga, medytacja, wolna praktyka, spotkanie w kręgu lub inne aktywności
21:00 czas wolny
22:00 początek szlachetnej ciszy

Harmonogram może ulegać zmianie w trakcie kursu w zależności od potrzeb grupy.

W trakcie przerwy obiadowej będzie można skorzystać (odpłatnie) z profesjonalnego masażu tajskiego wykonanego przez asystentów.

W PROGRAMIE są techniki wykonywane dłońmi, kciukami, stopami, przedramionami, łokciami i kolanami; gdy osoba otrzymująca masaż leży na plecach, na brzuchu lub na boku. W sumie będzie tych technik ponad 100, ale czas jest tak zaplanowany, żeby je dokładnie wytłumaczyć i przećwiczyć na spokojnie. Szczególną uwagę zwracamy na zasady prawidłowej pracy z ciałem i poprawnej pozycji, aby masowanie było przyjemne i bezpieczne zarówno dla osoby masowanej, jak i dla masującej.

Medytacja i joga oraz zachowanie szlachetnej ciszy (od 22 do 9 rano) mają przygotować ciało i umysł do uważnej praktyki masażu. W tym samym celu zachęcamy do przestrzegania diety wegańskiej, niepicia alkoholu oraz ograniczania (albo całkowitego zrezygnowania z) papierosów, kawy, użycia telefonów komórkowych itd.

Posiłki będą smaczne, zdrowe i dobrze zbilansowane. Od czasu do czasu pojawią się osobno opcje niewegańskie (jajka, nabiał, miód) dla chętnych.

Do uzyskania certyfikatu ukończenia kursu potrzebna jest obecność w co najmniej 90% zajęciach masażowych i 50% medytacji i jogi.


O PROWADZĄCYCH

Alfonso Cazenave

ALFONSO CAZENAVE (KARUNA BODYWORK)

Pasjonat jogi i pracy z ciałem, w pełni oddany masażowi. Nieustannie odkrywa nowe formy pracy z ciałem, zarówno wschodnie jak zachodnie. Za sobą ma tysiące godzin szkoleń. Zaczął od masażu klasycznego w 2007, ale w 2013 ?nawrócił się? na masaż tajski, w którym odnalazł podejście holistyczne, wymiar duchowy oraz nacisk na jakość dotyku. Uczył się u najlepszych w Tajlandii (gdzie w sumie spędził ponad 10 miesięcy), Grecji i Niemczech. Od 2016 asystuje na kursach prestiżowych szkół Sunshine Network (Tajlandia), Sunshine Massage School (Tajlandia), Sunshine House (Grecja / Niemcy) i Lulyani (Francja), prowadzi też własne szkolenia w różnych krajach europejskich, m. in. w Polsce.

Własny styl pracy, zawierający dużo z masażu dynamicznego oraz z osteopatii, określa jako ?współczesny masaż tajski?: głęboki, precyzyjny, wielowymiarowy. Wierzy w podejście holistyczne do człowieka oraz w moc świadomego dotyku. Twierdzi, że masaż tajski może być jednocześnie przyjemny i skuteczny, a (wbrew powszechnym opiniom) wcale nie musi być bolesny. Uwielbia pracować z powięzią w sposób nieinwazyjny. Jest jedną z kilku osób w Polsce zajmujących się masażem dynamicznym i prawdopodobnie jedyną, która stosuje zawodowo Osteothai i Wuo Tai. Praca na stole (masaż tkanek głębokich, uwalnianie powięziowe, integracja strukturalna) nie jest mu obca, ale najswobodniej się czuje pracując na macie. Sesję masażu postrzega jako dialog w ciszy, medytację w ruchu. Jego główne kierunki rozwoju obecnie to Osteothai (u założyciela tej metody - Davida Lutta), Wuo Tai (u założyciela Rolanda Combesa), biodynamiczna terapia czaszkowo-krzyżowa (z Rosemary Wallace) oraz integracja strukturalna KMI (pod okiem Wojciecha Cackowskiego).

Nauczaniem (najpierw muzyki, potem języków, obecnie masażu i jogi) zajmuje się od ponad 20 lat. Uwielbia się dzielić tym, co kocha. Obrał misję, aby ludzie się częściej i bardziej świadomie dotykali ;-) Jego sposób prowadzenia kursów charakteryzuje się entuzjazmem, zaangażowaniem, szczerością, hojnością, precyzją, dostępnością i poczuciem humoru.

Do pomocy zaprasza zawsze doświadczonych asystentów.

Więcej informacji:
www.karunabodywork.eu
www.facebook.com/karunabodywork

sample_1

MICHAŁ KUDZIA

Praktyk jogi w systemie Ashtanga Vinyasa od 2005 r. oraz medytacji Vipassana od 2009.

W 2010 uzyskał uprawnienia do prowadzenia zajęć ruchowych (dyplom Instruktora Sportu wydany przez Polską Akademię Sportu), a rok później - certyfikat RYT500 nauczyciela jogi wg standardu Yoga Alliance. Przez ostatnie 14 lat uczył się od uznanych autorytetów ze świata asztangajogi (Basia Lipska-Larsen, Manju Jois, Nancy Gilgoff, Danny Paradise, Maty Ezraty, David Keil, Kino MacGregor, wiele innych). Najwięcej zawdzięcza Basi Larsen.

Od 2009 r. prowadzi zajęcia z grupami (kluby fitness, szkoły jogi, wakacyjne plenery, wyjazdy), od 2015 r. zajęcia indywidualne. Doświadczenia w pracy z osobami w różnym wielu (15-70) i o różnym stopniu sprawności fizycznej pozwoliły mu wykształcić wachlarz narzędzi dydaktycznych. Dzięki temu od 10 lat może kontynuować misję przybliżania asztangajogi każdemu, kto chce się jej uczyć. Znalazł swoją drogę pomiędzy ortodoksją systemu a ignorancją, która tę formę jogi sprowadza do sekwencji asan. Zwolennik podejścia użytkowego "form follows function", również w dziedzinie praktyki fizycznej.

Prywatnie osoba bardzo otwarta, kochająca ludzi, kompromisowa, kreatywna. Stara się zrozumieć potrzeby i punkty widzenia, szuka drogi środka. Przekonany o uzdrawiającej moc dotyku stawia pierwsze kroki jako masażysta. Miłośnik dobrej muzyki, tańca, pięknej polszczyzny i bycia blisko natury.


O MIEJSCU

Sny i Kamienie to piękny, wygodny, klimatyczny ośrodek rozwojowy położony w Dolinie Górnej Rospudy. Pokoje 2- i 3-osobowe, salon z kominkiem, 3-osobowe domki w lesie. Do dyspozycji sauna, rowery, łódź. Jezioro w odległości 300 m.

Adres:
Supienie 4A, 16-424 Filipów, woj. podlaskie
Google: https://goo.gl/maps/BMWrd5ejgNo
Kod plus: 6H6F+H5 Supienie

Dojazd dla niezmotoryzowanych:

Najbliższą miejscowością, do której można dojechać transportem publicznym, jest Filipów. To 6 km od naszego ośrodka - podwieziemy, jeśli będzie taka potrzeba. Podróż z Warszawy do Filipowa (przez Suwałki) trwa około 7 godzin.


CENA za kurs

* Promocja Super Early Bird (zapisy do 31.01.2019 - tylko 6 takich miejsc): 1100 PLN

* Zniżka Early Bird (zapisy do 30.04.2019): 1400 PLN

* Normalna cena: 1800 PLN

Kwota obejmuje:

  • podręcznik do kursu (ponad 60 stron z teorią, zdjęciami, propozycją sekwencji itd.)
  • codzienne zajęcia z masażu tajskiego (minimum 6 godzin)
  • codzienne zajęcia z medytacji i jogi
  • certyfikat ukończenia

KOSZT pobytu: 1500 PLN
Kwota obejmuje zakwaterowanie (10 noclegów) i wyżywienie (3 posiłki dziennie, wegańskie z opcją wegetariańską).

RAZEM:
Super Early Bird: 2600 PLN / 610 EUR
Early Bird: 2900 PLN / 680 EUR
Standard: 3300 PLN / 770 EUR


INFORMACJE I REZERWACJE

http://m.me/yogeventsynergy

+48 532 180 009

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA po to, żeby zapewnić wszystkim komfortowe warunki nauki oraz indywidualny kontakt z ekipą prowadzącą.

Miejsce na kursie rezerwuje wpłata 600 PLN / 140 EUR bezzwrotnej kaucji. (Oczywiście w wypadku, gdyby kurs musiał zostać odwołany wszystkie wpłaty zwrócimy natychmiast.)

Rachunek bankowy do wpłat:
Ochota na Jogę
75 1140 2004 0000 3402 7717 2534
Nr konta (IBAN) do wpłat w Euro:
PL08 1140 2004 0000 3412 0608 5510
BIC: BREXPLPWMBK


RECENZJE Z POPRZEDNIEJ EDYCJI:

"Miałam przyjemność uczestniczyć w kursie masażu - wspaniale przekazana idea oraz profesjonalnie i zrozumiale wyjaśniona i zaprezentowana technika. Alfonso jest świetnym nauczycielem, który nie tylko posiada wielką wiedzę i potrafi ją przekazywać, ale również podchodzi do każdego indywidualnie, rozbudzając w swoich uczniach ciekawość i zarażając wszystkich dookoła zapałem i entuzjazmem. Jego bezpośrednie podejście oraz głębokie zrozumienie jakim wykazuje się w stosunku do wszystkich naokoło sprawia, że nauka pod jego okiem to czysta przyjemność." ? Julia Trenka

"Miałam okazję już dwukrotnie brać udział w kursach prowadzonych przez Alfonso. Niesamowita wiedza, łączenie różnych dziedzin w spojrzeniu na człowieka, a przede wszystkim uważność na innych dało mi pewność, że trafiłam w dobre ręce. Kursy były okazją do zatrzymania się, zastanowienia nad tym, czego w życiu codziennym nie zauważamy. 10-dniowy kurs w Komorzu ? rewelacja! Poznaliśmy pod czujnym okiem Alfonso i Jego asystentów Asi i Mate wiele technik. Mam nadzieję, że będą dalsze edycje." ? Magdalena Nawrocka


Newsletter

Twoich danych używamy wyłącznie do kontaktu z Tobą. Adres e-mail dodajemy do naszego newslettera.
Administratorem danych jest Ochota Na Jogę | AWA Studio.

Zawsze możesz się wypisać klikając link w stopce e-maila, który od nas otrzymujesz, bądź pisząc na adres .

Ashtanga Mysore Pilates Vinyasa Hatha Iyengar bodyART